Aktualności

Szkolenie: „Zabezpieczanie ryzyka walutowego w firmie”, 6-7 grudnia 2023r.

Organizatorem szkolenia jest Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych, przede wszystkim do osób, które osobiście przeprowadzają transakcje wymiany walut w swoich firmach (sprzedaż waluty z eksportu oraz zakup waluty na płatności importowe), lub do osób nadzorujących takie transakcje, a także osób zajmujących się kwestiami księgowymi i handlowymi w firmie.

30 listopada 2023 Więcej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów udostępnia bazy dla przedsiębiorców!

Kujawsko-Pomorskie COIE ma dobrą informację dla Przedsiębiorców z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów dysponuje dostępem do baz danych umożliwiających wygenerowanie raportów branżowych o rynkach zagranicznych oraz umożliwiających analizę kondycji finansowej przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, a także umożlwiających przygotowanie zestawień kontaktów do firm (potencjalnych kontrahentów) we wskazanych przez przedsiębiorcę krajach.

27 listopada 2023 Więcej

Miasto Wąbrzeźno otrzyma 1 754 592,80 euro na cztery przedsięwzięcia

6,7 mln euro trafi do powiatu wąbrzeskiego z Funduszu Europejskiego dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027 na realizację 21 projektów, w tym 4 zaplanowanych w Wąbrzeźnie. Stowarzyszenie OPPT Wąbrzeźna, reprezentowane przez starostę wąbrzeskiego Krzysztofa Maćkiewicza, prezesa tegoż stowarzyszenia, zawarło dzisiaj (16 listopada 2023 r.) w Toruniu Porozumienie Terytorialne z Urzędem Marszałkowskim, reprezentowanym przez marszałka Piotra Całbeckiego. Zawarte porozumienie dotyczy przekazania wąbrzeskiemu OPPT środków finansowych z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027. Wartość alokacji to 6,7 mln euro. Za te pieniądze samorządy chcą wykonać w sumie 21 projektów.

16 listopada 2023 Więcej

Ponad 800 mln zł na inwestycje rozwojowe dla przedsiębiorstw i ekologię w regionie

Środki – ponad 800 mln zł, co z wkładem krajowym daje blisko miliard złotych – popłyną do Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju (KPFR) z przeznaczeniem na nisko oprocentowane i częściowo umarzane pożyczki. Zakładany efekt to inwestycje rozwojowe niewielkich przedsiębiorstw oraz przedsięwzięcia w dziedzinie modernizacji energetycznej, energetyki opartej na odnawialnych źródłach oraz transformacji w kierunku gospodarki w obiegu zamkniętym. Podpisy na dokumencie złożyli 30 października marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz prezes KPFR Kamila Radziecka. Podczas ceremonii obecna była m.in. przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

31 października 2023 Więcej

O biznesie przy śniadaniu

Pomorska SSE oraz Urząd Miasta Wąbrzeźno 10 października gościli przedsiębiorców z powiatu wąbrzeskiego na Śniadaniu Biznesowym. Śniadanie Biznesowe to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, poznania nowych możliwości rozwoju biznesu w regionie oraz nowych podjętych inwestycji. W Wąbrzeźnie odbyło się 10 października. Zaproszenie organizatorów – Urzędu Miasta oraz Pomorskiej SSE – do udziału w nim przyjęło wielu przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządów z powiatu wąbrzeskiego. Obecny był również poseł Tomasz Szymański.

12 października 2023 Więcej

Leszek Dembek Menadżerem Roku Kujawsko-Pomorskiego 2022

Leszek Dembek – były prezes i aktualnie wiceprezes Wąbrzeskich Zakładów Graficznych uhonorowany tytułem Menedżera Roku Kujawsko-Pomorskiego 2022! Nadała mu go kapituła konkursu Menedżer Roku Regionu Kujawsko-Pomorskiego 2022 w kategorii Mikro i Małe Przedsiębiorstwa. Uroczysta gala wręczenia tytułów odbyła się 29 czerwca w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy. Organizatorem konkursu była Polska Press sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Kapituła wyłoniła laureatów w trzech kategoriach: Mikro i Małe Przedsiębiorstwo, Średnie Przedsiębiorstwo, Duża Firma.

06 lipca 2023 Więcej

Spotkanie "Niskie Podatki"

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie zaprasza na spotkanie informacyjne w zakresie "Niskie Podatki". W trakcie spotkania zostaną omówione kwestie związane między innymi z obniżeniem stawki PIT z 17 do 12 procent, likwidacją ulgi dla klasy średniej czy rozliczeniem składek zdrowotnych przez przedsiębiorców.

25 lipca 2022 Więcej
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies i wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.